Preskočiť na obsah

SODB 2021 – INFORMÁCIA K SČÍTANIU OBYVATEĽOV

Zverejnené 17.3.2021.

Dňa 15. februára 2021 začalo Sčítanie obyvateľov a bude prebiehať do 31. marca 2021. Nezabudnite na túto svoju povinnosť a sčítajte sa v pohodlí domova a bezpečne prostredníctvom svojho počítača, tabletu či mobilného telefónu. Elektronický formulár nájdete na stránke www.scitanie.sk alebo si stiahnite mobilnú aplikáciu. Prosíme našich občanov, aby pomohli starším spoluobčanom so sčítaním, ak ich o to požiadajú.

K dnešnému dňu, t.j. 17.03.2021, sú občania našej obce sčítaní na 69,73 %.

Tí občania, ktorí sa nedokážu sčítať elektronicky, budú mať možnosť sčítať sa prostredníctvom mobilných alebo stacionárnych sčítacích asistentov termíne od 1. apríla 2021 do 31. októbra 2021, o čom budú neskôr bližšie informovaní.

Údaje, ktoré sa sčítaním obyvateľov v roku 2021 získajú, budú tvoriť pre každú obec základ pre prerozdeľovanie výnosov daní obciam, preto je nesmierne dôležité, aby sme sa sčítali v čo najväčšom počte.

Ďakujeme za každe sčitanie a prajeme pekný zvyšok dňa.

Starosta  obce Roman Beličák